تحقیق در مورد نرم افزار های جاسوسی

تحقیق در مورد نرم افزار های جاسوسی

اندازه: نامشخص

دسته بندی: -

قیمت: 2000 تومان

تعداد نمایش: 78 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2000 تومان – خرید

اسم تحقیق : نرم افزار های جاسوسی

تحداد صفحه۲۵ صفحه

فرمت : doc

 

پیشگفتار

نرم‌افزار جاسوسی هر نوع فناوری یا برنامه‌ روی کامپیوتر شماست که اطلاعات را بطور پنهانی جمع‌آوری می‌کند. این دیتا سپس به تبلیغ‌کنندگان یا به سایر گروه‌های علاقه‌مند فروخته می‌شود. نوع اطلاعاتی که از کامپیوتر شما جمع‌آوری می‌شود متفاوت است. بعضی نرم‌افزارهای جاسوسی فقط اطلاعات سیستمی شما را ردیابی می‌کنند – مانند نوع اتصال شما به اینترنت و سیستم‌عامل کامپیوترتان

چند شرکت بزرگ نرم‌افزاری جهان که برای مبارزه با نرم‌افزارهای جاسوسی مخرب، انجمنی موسوم به «انجمن ضد ویروس» تشکیل داده‌اند، به منظور ساماندهی و تعیین مسیری مشخص برای مبارزه علیه طراحان این نرم‌ افزارها تعریف دقیقی از نرم‌افزار جاسوسی ارایه داده‌اند.

 این انجمن که از سه ماه پیش فعالیت خود را آغاز کرده ‌است، خواهان تعریف دقیق نرم‌افزار جاسوسی و متمایز شدن این نرم‌افزار از سایر نرم‌افزارهاست تا شرکت‌های تولیدکننده‌ی نرم‌افزارهای امنیتی با آسودگی بیشتری مبارزه با این قبیل برنامه‌های مخرب را آغاز کنند.

 این نرم افزارها باعث باز شدن پیایی پنجره‌های تبلیغاتی، تغییر دایمی برخی مشخصه‌های مرورگرهای اینترنتی (به ویژه Internet Explorer) از جمله آدرس صفحه‌ی اصلی، کند شدن سرعت عملکرد کامپیوتر، ربوده شدن کلمات عبور و اسم رمزهای مورد استفاده کاربران و عدم عملکرد برخی قابلیت‌های سیستم‌ عامل ویندوز می‌شوند.

از جمله اعضای حاضر در «انجمن ضد ویروس» می‌توان به شرکت مایکروسافت، شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارهای ضد ویروس: سیمانتک، Computer Associates و مک کافی و چند موسسه بین‌المللی و تحقیقاتی دیگر اشاره کرد.

 ۱۰ نکته برای متوقف کردن نرم‌افزارهای جاسوسی

 • ویندوز و Internet Explorer را به روز نگه دارید.
  ۲- امضاهای نرم‌افزاهای ضدویروس دسک‌تاپ را به روز نگه دارید.
  ۳- سیاست‌های شدیدی را در مورد جستجوی وب کاربر و download   کردن اسناد منتشر اعمال کنید.
  ۴- از یک برنامه فیلترسازی محتوای وب برای کنترل فعالیت کاربر و مسدود ساختن دستیابی به سایت‌هایی که معمولا برای انتشار نرم‌افزارهای جاسوسی استفاده می‌شوند، بهره بگیرید.
  ۵- بر روی هر دسک‌تاپ یا لپ‌تاپ یک فایروال قرار دهید.
  ۶- یک گیت‌وی پست‌الکترونیک برای مسدود کردن تمام فایل‌های ضمیمه پیغام قابل اجرا نصب کنید.
  ۷- امتیازات مدیر شبکه محلی را در اختیار کاربر نگذارید.
  ۸- SP2 را برای استفاده فوری بر روی تمام سیستم‌های مجهز به ویندوز ایکس‌پی آزمایش کنید.
  ۹- لیستی از کنترل‌های ActiveX مناسب را ایجاد نموده و بقیه آنها را مسدود کنید. این فهرست‌ها را می‌توانید از طریق Symantec و pivx  و دیگر فروشندگان ابزارهای امنیتی به دست آورید.
  ۱۰- از برنامه‌های تجاری ضدنرم‌افزارهای جاسوسی برای افشا و حذف نرم‌افزارهای جاسوسی موجود استفاده کنید. ابزارهای پیشرفته‌ای را که می‌توانند تمام انواع نرم‌افزارهای جاسوسی شامل برنامه‌های تجاری که دارای توافقات مجوز کاربر نهایی هستند راشناسایی کنند، جستجو نمایند. به احتمال زیاد تعدادی برنامه ضد نرم‌افزارهای جاسوسی با مدیریت مرکزی و ویژگی‌های جدید کنترلی تا اواخر سال جاری وارد بازار خواهد شد.

پاسخ دهید