دانلود پایان نامه تاثیرات فشار خشکسالی بر تولید سویا

دانلود پایان نامه تاثیرات فشار خشکسالی بر تولید سویا

اندازه: نامشخص

دسته بندی: -

قیمت: 4000 تومان

تعداد نمایش: 34 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4000 تومان – خرید

تأثیرات فشار خشکسالی بر تولید سویا

رابرت سی. هال: متخصص افزایش محصول

ادوارد کا. تویدول ریال متخصص افزایش محصولات علفی

در انتهای ماه جولای ، آب و هوای گرم و خشک ، تکامل محصول سویا ، حدود ۸ روز فراتر از حد طبیعی خود ، سرعت بخشید . در حدود ۸۵ درصد محصول جوانه زد و ۲۵ درصد آن ،  شروع به تشکیل پوسته خارجی خود کردند . این مقاله ، بر روی موارد زیر بحث می کند : ۱ ) چگونه فشار خشکسالی ، بر پتانسیل محصولات سویا تأثیر می گذارد ۲) چگونه پتانسیل محصولات سویا ، قبل از برداشت ارزیابی می شوند و ۳ ) مصارف متوالی در فصل خشکسالی ، بر سویا ایجاد فشار می کند.

سویاها ، محصولی انعطاف پذیر تر از ذرت هستند که با دوره های مربوط به فشار رطوبت موجود، سازگاری می یابند . همان طور که محل ذرت ، از طریق ایجاد خوشه تا شکوفیایی و افتادن آن کامل می شود حالت رطوبت موجود ، مهم و جدی می شود . برعکس ، محصولات سویا ، به فشار رطوبت ، در طی یک دوره خیلی طولانی و حدودی از مراحل رشد ، عکس العمل نشان می دهند .

تنوعات سویا ، با منطقه جنوبی داکوتا سازگار هستند و از نوع مشخصی می باشند ، در حالیکه تعدادی از مراحل رشد را در همین زمان ، آشکار می سازند . هنگامیکه یک گیاه ، مراحل گل دهی یا تکثیر را آغاز می کند (  R1 به R8 ) هنوز ، در حال رشد است . ( مرحله گیاهی ) و می تواند بر گها را ساقه های بیشتری را تولید کند ، این حدود وسیع در مراحل رشد ، به سویاها ، اجازه جبران کمبود خود ، در فصل خشکسالی را می دهد ، هنگامی که رشد ، و در دیگر مراحل رشد ، کاهش یافته است.

پتانسیل محصول سویا ، تحت تأثیر تمام تعداد پوسته ها ، در هر گیاه است ،‌تعداد لوبیاها در هر تخمدان و وزن آنها در هر لوبیا ( اندازه دانه ) مشخص می گردد.

ترکیب محصول تحت تأثیر قرار گرفته ، بستگی به مرحله تولید و تکثیر ( R )  دارد، هنگامی که فشاری بوجود می آید . مهم ترین مرحله برای پتانسیل محصول آغاز می گرد ، همانطور که محصول ، به مرحله کامل شده مادگی خود می رسد .

( R4 ، مادگی ، در حدود ۴/۳ اینچ ، در یکی از چهار گره بالایی و بر روی ساقه اصلی ، با یک برگ کاملاٌ پیشرفته ، طول دارد ) .

فشار خشکسالی ، در زمان از طریق R4 ، در حد اندکی ، بعد از مرحله R4 ( شروع رویش دانه ، دانه ها  دارای طول ۸/۱ اینچ هستند ) ، محصولات موجود را بیش از همین فشار و در هر زمان دیگری از مرحله پیشرفت ، کاهش خواهد داد . در این دوره R45  ( تشکیل دیر هنگام مادگی ) تا حدود R55 (‌مدت کوتاهی قبل از تشکیل و رشد کامل دانه ) مخصوصاٌ  مهم و اساسی است ، زیرا گل دهی متوقف می گردد و می تواند نه به مدت طولانی مادگی های از دست رفته را جبران نماید . مادگی ها و ساقه ها جوان تر ، همچنین، تحت فشار در برابر رشد ناکامل ، استعداد بیشتری را نسبت به مادگی ها و دانه ها ی قدیمی تر دارند .

 

پایان نامه تاثیرات فشار خشکسالی بر تولید سویا در قالب ورد می باشد و دارای ۴۹ صفحه است.

 

 

منابع :

۱- احمدی .م. ۱۳۷۸٫ کیفیت و کاربرد دانه های روغنی( ترجمه ) . نشرآزمون کشاورزی . ۱۱۳ ص .

۲- تالیف ؛ جی . ام . پولین ودی .۱٫اسلیپر.ارزانی . ۱٫ ۱۳۷۸٫ اصلاح گیاهان زراعی .

( ترجمه ) . مرکز نشر دانشگاه صنعتی اصفهان . ۶۰۶ ص .

۳-  خواجه پور . م. ۱۳۷۳ تولید نباتات صنعتی . انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی . ۲۴۸٫ ص.

۴- تالیف ؛ ج.س.کوان – دبلیو . ج .ولف فلاحی .م.۱۳۷۰٫ روغن کشی و پروتئین گیری از سویا . (ترجمه) . ۲۰۱ ص .

۵- تالیف ؛ ای. جفری نورمن. لطیفی .ن.۱۳۷۲٫زراعت سویا ( زراعت . فیزیولوژی .مصارف ) .( ترجمه) انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد ، ۲۸۲ص.

۶- یزدی صمدی .ب.و.س. عبد میشانی . ۱۳۸۰٫ اصلاح . نباتات زراعی . مرکز نشر دانشگاه صنعتی اصفهان .۶۰۶ص.

پاسخ دهید