پایان نامه آشنایی با کشت و صنعت

پایان نامه آشنایی با کشت و صنعت

اندازه: نامشخص

دسته بندی: -

قیمت: 3000 تومان

تعداد نمایش: 21 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3000 تومان – خرید

این پایان نامه با عنوان آشنایی با کشت و صنعت یا آشنایی با کشت و صنعت امام خمینی میتوان بیان کرد.

 فصل اول :

آشنایی با کشت و صنعت امام خمینی

۱-موقعیت و توپو گرافی

واحد کشت وصنعت نیشکر شعیبیه (دانیال ) ، بخشی از دشت شعیبیه واقع در دهستان شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر می باشد که از شمال به ارتفاعات شمالی منطقه شعیبیه ، از غرب وجنوب به محاذات رودخانه دز واز شرق به محاذات رودخانه شطیط محدود بوده و در موقعیت جغرافیایی ۳۱ درجه و۳۷ دقیقه تا ۴۸ درجه و ۵۰ دقیقه طول شرقی و در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شوشتر قرار کرفته است .

 

حد شمالی این اراضی در فاصله اندکی از اراضی کشت و صنعت نیشکر کارون قرار دارد

 

سیمای جغرافیائی و موقعیت طبیعی منطقه واجد ویژگیهائی نیست که بر پدیده های اقلیمی ، تاثیر تعیین کننده داشته باشد ، چه اختلاف ارتفاع نقاط مختلف آن اندک و در نتیجه شیب عمومی اراضی منطقه بسیار ناچیز است . حداقل و حد اکثر ارتفاع این اراضی به ترتیب ۲۲ متر و ۴۳ متراست . دو رودخانه پیش گفته ، تقریبآ بر خط الراسهای منطقه منطبق بوده و شیب عمومی اراضی از شمال به جنوب در اراضی شمالی ، ۵ هزار و در بقیه آن ۵ در ده هزار از غرب به شرق ۳ در ده هزار میباشد موقعیت محدوده طرح نیشکر دانیال (شعیبیه ) در نقشه شماره (۱-۱ ) و وضعیت آن نسبت به دو رودخانه دز و شطیط در نقشه شماره (۱-۲ ) ارائه گردیده است .

.

.

.

این مقاله یا تحقیق یا پایان نامه ، که میتوان به هر سه صورت استفاده کرد قابل دسترسی است. حاوی فهرست ، مقدمه ، چکیده ، منابع می باشد. فایل آن ورد و قابل ویرایش است و دارای ۴۵ صفحه است

فصل سوم :

نتایج و پیشنهادات در دوره کارآموزی در کشت و صنعت امام خمینی

در کشت و صنعت امام خمینی برای انتقال آب جهت آبیاری از کانال رو باز و با مقطعه ذوزنقه ای و پوشش بتنی استفاده می شود که ظرفیت آن بر اساس هیدرومدول می باشد .

 

اجزای شبکه آبیاری واحد شعیبه شامل :

الف : کانال آب رسانی اصلی : که وظیفه این کانال ها انتقال آب از ایستگاه پمپاژ تا دهانه آبگیر کانال های درجه (۱) و یا مستقیماً به کانال های درجه ۲ می باشد .

ب: کانال های درجه ۱ :

وظیفه این کانال ها انتقال آب از کانال اصلی به دو یا چند کانال درجه ۲ می باشد .

ج: کانال درجه ۲ :

این کانال از کانال درجه یک و یا کانال آبرسانی اصلی منشعب می شود و وظیفه آنها تغذیه کانال درجه ۳ می باشد .

د: کانال درجه ۳ :

که بنا به توصیه کارفرما به دلیل صرفه جویی در طول کانال و تعداد آبگیرها حذف گردید .

 هـ ) کانال درجه ۴ :

وظیفه آنها آبگیری قطعات زراعی می باشد .

ب: زهکشی اصلـی : کـه تخلیه کلیه آبهای اضافی حاصل از آبیاری و بارندگی می باشد .

 

جهت نظارت دقیق و کنترل میزان آب تأمین شده و چگونگی انتقال و توزیع آن و محاسبه بیلان آب مصرفی و کنترل مصرف و استفاده بهینه ، صحیح و اصولی آب تأمین شده اداره تأمین و انتقال و توزیع آب در این کشت و صنعت متشکل از کارشناسان آبیاری ، تکنسین ها و میر اب (آبیار ) بازدید مجموعه تابعه تحت سرپرستی اداره که به نحوه عملکرد آن نظارت داشته و با ارشادات و رهکارهای مناسب خدمات مربوط به آبرسانی را به عهده داشته که این اداره شامل :

  • اداره توزیع آب
  • واحد تعمیرات و نگهداری

پاسخ دهید