گزارش عملیات کاشت ، داشت و برداشت و پیش بینی میزان متوسط عملکرد در مزارع گندم در سال زراعی ۸۶-۸۵

گزارش عملیات کاشت ، داشت و برداشت و پیش بینی میزان متوسط عملکرد در مزارع گندم در سال زراعی ۸۶-۸۵

اندازه: نامشخص

دسته بندی: -

قیمت: 3000 تومان

تعداد نمایش: 23 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3000 تومان – خرید

مقدمه :

گندم معمولی در محدوده وسیعی از شرایط آب و هوایی جهان رشد می کند و در حقیقت این گیاه سازگارترین گونه های غلات است ، زمینه های زیادی در سرتاسر جهان در مقایسه با سایر گیاهان زراعی ، به کشت آن اختصاص داده شده است . در ایران هم مانند بسیاری از کشورهای جهان ، نان حاصله از گندم مهمترین ماده غذایی روزانه مردم را تشکیل می دهد و نقش عمده ای در تأمین انرژی و پروتئین مورد نیاز بدن بعهده دارد این گیاه به صورت ابی و دیم در بیشتر اقلیم های کشور قابلیت کشت را دارد . رعایت اصول مناسب صحیح در زمینه آماده سازی زمین و کاشت این محصول اساسی می تواند ضمن جلوگیری از اتلاف بی رویه نهاده ها باعث تعداد بوته سبز مناسب در هکتار شده و عملکرد را به نحو قابل ملاحظه ای افزایش می دهد . بعد از کاشت گندم  مرحله داشت با اجرای عملیات همچون آبیاری ، تغذیه ( کود سرک ) ، مبارزه با آفات ، بیماریها و علفهای هرز آغاز می شود که اجرای صحیح و به موقع آنها علاوه بر افزایش کیفی و کمی محصول باعث حفظ محیط زیست و پایداری تولید می گردد . به همان نسبت که عملیات کاشت و داشت اهمیت زیادی دارند ف در برداشت محصول نیز باید توجه کافی مبذول شود ، تا برداشت در زمان مناسب صورت گیرد و از تلفات گندم در اثر عوامل مختلف جلوگیری شود پس اهمیت برداشت گندم از سایر موارد کاشت و داشت کمتر که نبوده شاید مهم تر نیز باشد ، چون کوتاهی در این مرحله در واقع تلاش سایر مراحل را تضییع می کند .

 

این فایل در قالب ورد بوده و قابل ویرایش می باشد.تعداد صفحات آن ۱۷ است.

عملیات داشت مزرعه آقای ….. :

در طی بازدیدهایی که از زمین ایشان انجام شد سطح سبز مزرعه ۹۵% تشخیص داد شد . بدین ترتیب عملیات تهیه زمین و کشت به اتمام رسید و زمان انچجام عملیات داشت شروع شد . در طی بازدیدهای مکرر از زمین ایشان رد تاریخ ۱۵/۱۰/۸۵ علفهای هرز پهن برگ و باریک برگ زمین ایشان کاملاٌ مشهود بود از جمله علفهای هرز پهن برگ زمین ایشان را می توان پنیرک ، چغندر وحشی ،  یونجه باغی ، و باریک برگ می توان چچم ، فالاریس ، یولاف وحشی را نام برد . گزارش نوع و تعداد علفهای هرز پهن برگ وب اریک برگ به مسئول محترم مرکز

 

پیشنهادات :

  • با توجه به اینکه قسمتی از اراضی شور می باشند و نیاز شدید به احداث زهکشی دارد و از طرفی اگر برخی از کشاورزان در اراضی خود اقدام به احداث زهکشی نمایند مشکل شوری حل نخواهد شد . لا جا دارد که سازمان جهاد کشاورزی نسبت به احداث زهکشی برای کل اراضی و نیز متقاعد کردن کشاورزان به انجام این امر مهم اقدام نماید .
  • به منظور تسطیح اساسی اراضی با توجه به کوچک بودن قطعات و عدم امکان ماله زدن به صورت گوشه به گوشه ( ضربدری ) لازم است که دولت تسهیلات بانکی سهل الوصول کم بهره در اختیار متقاضیان قرار دهد که از نظر نقشه برداری کشاورزان را یاری نماید .
  • ……
  • ….
  • ..
  • .

 

پاسخ دهید